VĖŽIO IMUNOTERAPIJA

Vėžio imunoterapija naudojant dendritinių ląstelių preparatą yra pagalbinė vėžio gydymo priemonė, kurią sukuriame individualiai kiekvienam pacientui. Jos veiklioji medžiaga – tai tinkamai paruoštos dendritinės ląstelės, kurios paciento organizme aktyvina imuninę sistemą, siekdamos atkurti jos gebėjimą kontroliuoti vėžio ląstelių veiklą organizme.

Sergant onkologine liga, žmogaus imuninė sistema negeba kontroliuoti navikinių ląstelių. Siekiant atkurti imuninės sistemos veiklą, būtina moduliuoti jos veiklą, taikant vėžio imunoterapiją.

 

Preparato kūrimui naudojami iš paciento kraujo išskirti monocitai, kurie laboratorijoje yra paverčiami dendritinėmis ląstelėmis. Jos įsotinamos vėžio, kuriuo serga pacientas, antigenais ir tinkamai subrandinamos. Preparatas tiesiogiai neveikia vėžio ir gydomąjį efektą sukelia „auklėdamas“ imuninę sistemą bei versdamas ją ne toleruoti, o atpažinti vėžio ląsteles ir kontroliuoti jų veiklą.

 

Vėžio imunoterapija gali būti individualiai taikoma gydant odos melanomą, inkstų vėžį, prostatos vėžį, centrinės nervų sistemos (galvos ir nugaros smegenų) gliomas. Gydytojų sprendimu ši imunoterapija gali būti taikoma gydant ir kitus piktybinius susirgimus.

 

Gydymas vėžio imunoterapija atliekamas gydymo įstaigoje, kurios gydytojas paskyrė pacientui šį gydymo būdą. Mūsų laboratorija pagal gydytojo paskyrimą pagamina ir išduoda sertifikuotą preparatą į gydymo įstaigą jo taikymui. Gydytojas sudaro paciento gydymo planą, tinkamai derindamas dendritinių ląstelių preparatą su standartiniais vėžio gydymo būdais.