MOKSLINIŲ TYRIMŲ LABORATORIJA

2016 m. balandį atvėrėme naujos mokslinės laboratorijos, veikiančios 24 valandas per parą, duris. Bendradarbiaudami su partneriais iš Lietuvos, Austrijos, Estijos ir Čekijos atlikome mokslinius tyrimus, kurių metu tyrėme vėžio imunoterapijos, naudojant iš ląstelių gaminamus preparatus, metodus.

 

Šiuo metu mokslinius tyrimus vykdome kartu su tokiais partneriais kaip Nacionalinis vėžio institutas, Jungtinis gyvybės mokslu centras, Valstybinis mokslinių tyrimų institutas, Inovatyvios medicinos centras bei Tarptautinis ląstelių ir imunoterapijos konsorciumas (ICCTI).

 

Šiuo metu vykdomi moksliniai tyrimai:

1.Pažangios terapijos imuninę sistemą moduliuojantys vaistiniai preparatai vėžio gydymui

Šio projekto metu planuojame sukurti naują produktą: priešvėžines terapines autologinių dendritinių ląstelių vakcinas, kuriose imuninis atsakas būtų moduliuojamas naudojant autologines arba alogenines egzosomas. Jos būtų skirtos gydyti trims skirtingoms vėžio lokalizacijoms:  glioblastomai, melanomai ir plaučių vėžiui.

 

Projektas, kurį vykdome  kartu su Nacionaliniu vėžio institutu, pradėtas 2017 m. kovo 1 d. Jį planuojame užbaigti iki 2019 metų pradžios.

 

 

2.Gydomosios priešvėžinės vakcinos efektyvumo analizė pelės eksperimentiniuose modeliuose

Šio mokslinio eksperimentinio tyrimo tikslas yra įvertinti ir palyginti priešvėžinės, autologinės ir ksenogeninės vakcinos efektyvumą in vivo pelės melanomos ir plaučių karcinomos modeliuose.

 

Tyrimą atliekame kartu su partneriais iš Nacionalinio vėžio instituto, UAB „Innovita research“ ir Ukrainos R. E. Kavetskio eksperimentinės patologijos, onkologijos ir radiobiologijos instituto. 2015 m. rugsėjį pradėtą projektą planuojame užbaigti iki 2017 m. rudens.